Opatření k zápisu do MŠ

Zápisy k předškolnímu vzdělávání proběhnou v souladu s právními předpisy. Vzhledem k mimořádným opatřením budou zápisy bez osobní přítomnosti dětí. Upřednostnit, pokud je to možné, podání přihlášky datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, poštou. Osobně mohou rodiče dodat přihlášky: v pondělí 4.5., 11.5. 2020 a ve středy 6.5., 13.5. 2020 v době od 8.00 do 10.00 v kanceláři MŠ.

Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví je splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.

V současné situaci nenavštěvujte osobně praktického lékaře. Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce:

1. prohlásí, že je dítě řádně očkované (vzor čestného prohlášení viz níže v souboru), a
2. doloží kopii očkovacího průkazu

3. kopie rodného listu
Ředitel školy (pověřná osoba) porovná očkovací průkaz s očkovacím kalendářem - tedy porovná, zda dítě bylo očkováno všemi vakcínami, které v jeho věku má mít. Očkovací kalendář, který plyne z právních předpisů, je k této informaci přiložen.
V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat na dálku praktického lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
Vedle doložení dokladu o očkování nemusí zákonný zástupce pro účely správního řízení o přijetí do mateřské školy dokládat žádné jiné vyjádření nebo potvrzení lékaře.

PaedDr. Stanislav Horehleď, ředitel ZŠ a MŠ