Informace pro rodiče dětí MŠ

Vážení rodiče, v mateřské škole byl potvrzen případ onemocnění COVID-19 a vaše dítě bylo během pobytu v MŠ v rizikovém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2. Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím očekávejte doručení sms zprávy s odkazem na sebetrasovací formulář.
Pokud se rozhodnete tuto možnost nevyužít, tak Vás bude ohledně karantény telefonicky kontaktovat trasovací centrum hygienické stanice. Již dnes (v úterý) je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma. Karanténní opatření budou nařízena v minimální délce trvání 14 dnů ode dne posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Karanténní opatření ukončuje ošetřující lékař Vašeho dítěte. Součástí karanténních opaření je i RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2, který je nezbytný podstoupit v rozmezí 5.  až 7.  dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději   však do 10.  dne.
 PaedDr. Stanislav Horehleď, ředitel školy

Formulář - Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu karantény si můžete vyzvednout u p.uč. Fedorové.