Distanční vzdělávání předškoláků

Pro děti, které dosáhnou do 31.8. pěti let, je předškolní vzdělávání od 1.9. daného roku povinné.

V souladu s ustanoveními par. 184a školského zákona pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná přítomnost většiny dětí , pro které je předškolní vzdělávání povinné, stanovena:

a) povinnost MŠ zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je vzdělávání povinné

b) povinnost dětí, pro které je vzdělávání povinné, se tímto způsobem vzdělávat.

Záleží na každé škole, jak si pravidla pro distanční výuku nastaví.

(viz. Doporučení pro vzdělávání distančním způsobem v mateřské škole - vydalo 1.3.2021 MŠMT)

A jak bude v naší MŠ distanční výuka probíhat?

V pondělí naleznete na webových stránkách MŠ v sekci Úkoly pro předškoláky, rozpracovanou přípravu na daný týden (pracovní listy, denní činnosti, náměty pro práci s dětmi). Tu si, prosím, vytiskněte, úkoly s dětmi postupně vypracujte, hotové pracovní listy si vybereme, až se zase uvidíme :-) Kdo může, výrobky dětí nafotí a pošle emailem na adresu gabriela.fedorova@seznam.cz. Kdo nemá možnost vytisknutí, kontaktujte p.uč. Fedorovou - 733319410.

Věříme, že společná práce s Vašimi dětmi bude pro Vás příjemně stráveným časem.