Přírodovědný klokan

Žáci z 8. a 9. třídy se zúčastnili ve středu 13. října 2021 celorepublikové soutěže Přírodovědný klokan.

Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Průběh soutěže je obdobný jako u v České republice známého a zavedeného Matematického klokana. Soutěžní kategorie jsou dvě, a sice Kadet (8. – 9. třída ZŠ) a Junior (I. – II. ročník SŠ). Soutěžící plní 24 úloh, při kterých vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Úlohy jsou z oblasti matematiky, přírodopisu, fyziky, chemie i zeměpisu. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

V naší ZŠ se této přírodovědné soutěže zúčastnilo celkem 37 žáků, z toho 18 z osmé  a 19 žáků z deváté třídy. Osmáci byli oproti deváťákům trochu v nevýhodě, protože jsou o rok mladší, ale přesto byli šikovní a 4 žákyně se umístily v první desítce.

Nejlepší řešitelé

Obdržálková Michaela           (9.tř.)

Pólová Aneta                          (9.tř.)

Šálková Hana                         (9.tř.)